بازدید: 221 بازدید
ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش در سایت سنجش

داوطلبانی که قصد دارند در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش شرکت کنند باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند. این سایت در زمان‌های خاصی جهت ثبت‌نام در دسترس عموم قرار می‌گیرد. به طوری که شما در آن زمان باید برای ثبت‌نام در این سازمان اقدام کنید. از آن جا که زمان ثبت‌نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش معمولا محدود است. به همین دلیل در ادامه مراحل ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش در سایت سنجش را به صورت تصویری و مرحله به مرحله بیان می‌کنیم.

 

معرفی سایت ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش

هر ساله وزارت آموزش و پرورش با همکاری سایت سازمان سنجش از میان داوطلبان واجد شرایط برای استخدام در این وزارت نیرو جذب می‌کند. شما در صورتی که شرایط ثبت‌نام در آزمون استخدامی را داشته باشید می‌توانید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید. این سایت تمام فرایندهای ثبت‌نامی خود را در بستر اینترنت انجام می‌دهد. به طوری که شما با داشتن یک سیستم مجهز به اینترنت به راحتی می‌توانید وارد این سامانه شوید.

برای ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش در سایت سنجش باید مراحلی را طبق دستورالعمل‌های دفترچه انجام دهید. از آن جا که انجام دقیق و مرحله به مرحله فرایندها بسیار الزامی است؛ بنابراین کلیه داوطلبان باید ابتدا دفترچه ثبت‌نام آن را دانلود کرده و آن را مطالعه کنند. البته لازم به ذکر است که سایت سازمان سنجش مجری برگزاری سایر آزمون‌های استخدامی و کنکورهای سراسری نیز است.

جهت دانلود کتاب فارسی عمومی پیام نور روی لینک کلیک کنید.

 

محصول پیشنهادی

دانلود کتاب روانشناسی شخصیت

۱۰,۰۰۰ تومانخرید محصول

راهنمای تصویری ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش در سایت سنجش

همان طور که در بالا بیان کردیم شما برای ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش در سایت سنجش باید در محدوده زمانی مشخص به این سامانه مراجعه کرده و طبق دفترچه راهنمای آن اقدام کنید؛ بنابراین لازم است شما قبل از ثبت‌نام در این سامانه حتما دفترچه آن را دانلود کرده و خوب مطالعه کنید. بعد از آن که متوجه شدید واجد شرایط ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش در سایت سنجش هستید طبق مراحل زیر اقدام نمایید.

 • وارد سامانه سنجش به آدرس sanjesh.org در اینترنت شوید و گزینه «استخدامی متمرکز دستگاه اجرایی» را در منوی «آزمون‌ها» در بالای صفحه کلیک کنید.

 

"راهنمای

 

 • حالا گزینه «سیستم ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش (ویژه رشته‌های شغلی دبیری/ هنرآموزی) سال 1402» را انتخاب نمایید.

 

راهنمای تصویری ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش

برای دانلود کتاب دانش خانواده و جمعیت روی لینک رنگی کلیک نمایید.

 • در صفحه باز شده مجدد روی گزینه «سیستم ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش (ویژه رشته‌های شغلی دبیری/ هنرآموزی) سال 1402» کلیک کنید.
 • روی گزینه «خرید کارت اعتباری» از منوی سمت راست صفحه جهت واریز کردن هزینه ثبت‌نام کلیک کنید و شماره سریال نام‌نویسی را دریافت نمایید.

 

خرید کارت اعتباری ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش در سایت سنجش

 

 • در این پنجره روی گزینه «سریال ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش (ویژه رشته‌های شغلی دبیری/ هنرآموزی) سال 1402» کلیک کنید.
 • کادرهای مربوط به اطلاعات داوطلب را تکمیل کرده و گزینه «تائید و ادامه» را انتخاب نمایید.

 

پرداخت هزینه ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش در سایت سنجش

 

 • تیک مربوط به موافقت خود را فعال کنید و در تصویر نشان داده شده روی گزینه «ادامه روند پرداخت» کلیک نمایید.
 • حالا اطلاعات مربوط به واریز مبلغ را از کارت بانکی خود وارد نمایید و گزینه پرداخت را کلیک کنید.

برای دانلود کتاب درامدی تحلیلی بر انقلاب اسلامی ایران روی لینک کلیک کنید.

 

پرداخت هزینه ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش

 

 • بعد از انجام تمام مراحل بالا شما کد ثبت‌نام را دریافت خواهید کرد که باید آن را یادداشت کرده و برای شروع فرایند ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش در سایت سنجش استفاده کنید. حال دوباره به صفحه اول رفته و بر روی گزینه «تائید و ادامه – گام بعدی» کلیک کنید.
 • در این جا لازم است شما کد دریافتی خود را در کادر مشخص شده وارد کنید و دکمه «ورود به سیستم» را بزنید.

 

آموزش ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش در سایت سنجش

 

برای دانلود کتاب آن سوی مرگ کلیک کنید.

 • در اولین بخش ثبت‌نام استخدام آموزش‌وپرورش در سایت sanjesh.org شما باید عکس داوطلب را مطابق با ویژگی‌های مشخص شده در سامانه آپلود کنید و بعد از آن گزینه «تائید و ادامه – گام بعدی» کلیک کنید.
 • در این مرحله از ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش، برای شما فرمی مشخص می‌شود که در آن جا باید تمام اطلاعات هویتی و تحصیلی داوطلب را درج کنید. همچنین در این بخش شما باید شغل محل را انتخاب نمایید.

 

تکمیل فرم ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش در سایت سنجش

 • در صورتی که مشمولین استفاده از سهمیه‌ها هستید می‌توانید آن را در بخش مربوطه مشخص کنید و فرم آن را تکمیل نمایید.
 • بعد از تکمیل فرم ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش در سایت سنجش خود باید گزینه تائید را فشار دهید و کد پیگیری خود را دریافت نمایید. در صورتی که موفق به دریافت کد پیگیری شدید یعنی فرایند ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش در سایت سنجش شما تمام شده است و شما باید منتظر آزمون باشید. حال اگر این کد را دریافت نکردید یعنی ثبت‌نام شما ناقص است.

تایید تکمیل فرم ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش در سایت سنجش

 

جهت دانلود کتاب آموزش قرائت قرآن کریم هیئت محققین روی لینک کلیک کنید.

 

نحوه ویرایش اطلاعات ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش در سایت سنجش

تاکنون بارها پیش آمده است که داوطلبان بعد از تکمیل ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش اطلاعات خود را سهوا اشتباه درج کرده‌اند. در این صورت آن‌ها باید در زمان ویرایش اطلاعات ثبت‌نام استخدام برای ویرایش آن‌ها به سایت سنجش مراجعه کنند؛ زیرا همان گونه که می‌دانید تمام این اطلاعات در فرایند استخدام شما موثر هستند و هر گونه اشتباه در آن از ادامه استخدام شما جلوگیری خواهند کرد. معمولا زمان ویرایش اطلاعات نام نویسی استخدام آموزش و پرورش در سایت sanjesh.org توسط این سازمان مشخص می‌شود. لذا شما در این محدوده زمانی می‌توانید طبق مراحل زیر اقدام نمایید.

 • وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوید و روی گزینه «استخدام متمرکز دستگاه‌های اجرایی» در بخش آزمون‌ها کلیک کنید.
 • روی گزینه مربوط به خود کلیک کنید تا صفحه جدیدی برای شما باز شود.
 • در صفحه باز شده گزینه «ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی» را کلیک کنید.

 

"نحوه

 

 • در پنجره جدیدی که برای شما باز می‌شود می‌توانید بر اساس اطلاعات خواسته شده مانند کد پیگیری، کد ملی، شماره سریال، شماره پرونده و شماره شناسنامه وارد صفحه کاربری داوطلب شوید.

 

نحوه ویرایش اطلاعات ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش

 

برای دانلود حل المسائل شیمی عمومی مورتیمر فارسی روی لینک کلیک کنید.

 

 • حال در این جا می‌توانید اطلاعات خود را ویرایش کرده و بعد از آن گزینه تائید را بزنید.

 بعد از آن که شما در این محدوده زمانی خاص اطلاعات خود را ویرایش کردید فرصتی دوباره برای بروزرسانی آن‌ها نخواهید داشت. لذا تمام آن را با دقت درج و ویرایش کنید.

 

سوالات متداول

آیا داوطلبان استخدام مربی آموزشی معلولین نیز باید در سایت سنجش ثبت‌نام کنند؟

کلیه کسانی که دوست دارند مربی آموزشی معلولین شوند باید به سایت جهاد دانشگاهی به نشانی hrtc.ir وارد شوند.

 

هزینه نام نویسی استخدام آموزش و پرورش چقدر است؟

مبلغ دقیق آن هر ساله با توجه به تورم سالانه کشور تغییر می‌کند که برای سال جاری 233 هزار تومان بود.

 

زمان ویرایش اطلاعات ثبت‌نام استخدام آموزش و پرورش در سایت سنجش کی است؟

این زمان معمولا بعد از چند روز از زمان پایانی ثبت‌نام شروع می‌شود. تاریخ دقیق آن نیز توسط سازمان سنجش اعلام می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)

ادامه مطلب