بازدید: 1904 بازدید
حقوق استخدام پیمانی آموزش و پرورش

افرادی که در آموزش و پرورش کار می‌کنند می‌خواهند بدانند که حقوق استخدام پیمانی آموزش و پرورش چقدر است و چه عواملی در تعیین حقوق این معلمان موثر هستند. همان طور که می‌دانید میزان حقوق استخدام پیمانی آموزش و پرورش یکی از دغدغه اکثر معلمان به شمار می‌آید که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

 

منظور از استخدام پیمانی در وزارت آموزش و پرورش چیست؟

استخدام پیمانی در وزارت آموزش و پرورش نوعی استخدام است که در آن وزارت آموزش و پرورش نیروی خود را طبق قرارداد برای زمان خاصی استخدام می‌کند. به طوری که در آن نحوه محاسبه حقوق استخدام پیمانی آموزش و پرورش و مزایا دیگر آن مشخص شده است. در این قرارداد ساعات کاری  معلمین تعیین شده و آن‌ها باید طبق این قراردادها در وزارت آموزش پرورش کار کنند.

در این جا وزارت آموزش و پرورش نیروی پیمانی خود را طبق شرایط خاصی استخدام می‌کند و داوطلبان واجد شرایط می‌توانند برای استخدام در این وزارت درخواست دهند. طبق ماده یک آیین‌نامه پیمانی، وزارت آموزش پرورش باید قرارداد خود را با معلمان و دبیران پیمانی بر اساس فرم قراردادی سازمان امور اداری و استخدامی کشور انجام دهد. این افراد طبق بند ج ماده 4 قانون نحوه تعدیل نیروهای انسانی دستگاه‌های دولتی در پست‌ها موقت مشغول به کار خواهند شد.

جهت دانلود جزوه تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی روی لینک کلیک کنید.

مدت زمان قرارداد این افراد حداکثر یک سال خواهد بود. حال اگر روند کاری آن‌ها مورد تایید باشد در این صورت وزارت آموزش و پرورش می‌تواند در سال‌های بعدی قراردادهای ۱۰ ساله نیز با آن‌ها عقد کند. معمولا این افراد در وزارت آموزش و پرورش از بیمه تامین اجتماعی برخوردار هستند و بیمه درمانی به معلمان رسمی تعلق می‌گیرد.  

منظور از استخدام پیمانی در وزارت آموزش و پرورش چیست

نحوه محاسبه حقوق استخدام پیمانی آموزش و پرورش

همه معلم‌ها در وزارت آموزش و پرورش به صورت رسمی یا حق‌التدریسی مشغول به کار هستند که گروه دوم شامل معلمان قراردادی و پیمانی می‌باشند. معلمانی که به صورت رسمی در این وزارت کار می‌کنند از تمام مزایای استخدامی این وزارت بهره‌مند هستند و حقوق بیشتری می‌گیرند؛ اما معلمانی که پیمانی هستند جزو نیروی استخدام رسمی نیستند. به همین دلیل آن‌ها حقوق کمتری را دریافت می‌کنند. آن‌ها طبق مصوبات وزارت آموزش و پرورش نیز بیمه هستند.

نحوه محاسبه حقوق استخدام پیمانی آموزش و پرورش بدین گونه است که آن‌ها بر اساس ساعت کاری خود از این وزارت پول دریافت می‌کنند. این معلمان باید ماهانه حداکثر ۶۰ ساعت تدریس کنند. مبلغ تعیین شده برای هر ساعت آن‌ها با توجه به سابقه کار معلم، سطح کلاس و منطقه‌ای که در آن تدریس می‌کند، کاملا متفاوت است. این معلمان در حال حاضر از تمام مزایا استخدامی وزارت آموزش و پرورش مانند حقوق بازنشستگی محروم هستند و نمی‌توانند در نهایت بازنشسته شوند.

برای دانلود جزوه تاریخ تحلیلی صدر اسلام روی لینک کلیک کنید.

شرایط پذیرش معلم پیمانی در وزارت آموزش پرورش

کسانی که به شغل معلمی علاقه دارند ولی موفق نشدند از طریق آزمون‌های استخدامی به صورت رسمی در این وزارت مشغول به کار شوند می‌توانند به عنوان معلم پیمانی در این وزارت استخدام شوند. این افراد باید از شرایط استخدام پیمانی وزارت آموزش و پرورش مطلع شوند. در قدم اول برای استخدام حق‌التدریسی لازم است به مدرسه یا آموزش و پرورش محدوده خود مراجعه کنند و در آن جا درخواست تدریس ارائه دهند. وزارت آموزش و پرورش نیز در ابتدا مدارک متقاضیان را بررسی کرده و در صورت لزوم می‌تواند به عنوان یک معلم پیمانی در این وزارت آن‌ها را مشغول به کار کند. البته لازم است بدانید که معلمان پیمانی بیشتر برای مقاطع ابتدایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.  

 

محصول پیشنهادی

دانلود کتاب آن یک چیز گری کلر

۱۰,۰۰۰ تومانخرید محصول

معایب استخدام پیمانی در وزارت آموزش و پرورش

با توجه به مطالب ذکر شده در حقوق استخدام پیمانی آموزش و پرورش متوجه شدید که میزان حقوق دریافتی این افراد به ساعات کاری آن‌ها بستگی دارد و آن‌ها به صورت قراردادی کار می‌کنند. لذا آن‌ها حقوق کمتری را از معلمان رسمی دریافت خواهند کرد. همچنین ممکن است آن‌ها بعد از اتمام دوره قرارداد فرصتی دوباره برای تدریس در مدارس را نداشته باشند؛ بنابراین استرس اتمام قرارداد پیمانی همواره با این افراد وجود دارد.

یکی از معایب استخدام پیمانی در وزارت آموزش و پرورش این است که در آن معلمان از بیمه تامین اجتماعی برخوردار هستند که مزایای آن‌ها نسبت به بیمه درمانی کمتر است. این معلمان امتیاز بازنشستگی ندارند و وزارت آموزش و پرورش در این خصوص هیچ مسئولیتی در قبال معلمان پیمانی و قراردادی ندارد؛ بنابراین این افراد هیچ حقی را در صندوق بازنشستگی کشور نخواهند داشت.

معایب استخدام پیمانی در وزارت آموزش و پرورش

 

البته اگر شما قبل از بازنشستگی بتوانید به عنوان یک کارمند رسمی در وزارت آموزش پرورش مشغول به کار شوید می‌توانید دوره تدریس خود را به عنوان سابقه کار در نظر گرفته و از مزایا بازنشستگی کشور بهره‌مند شوید. به یاد داشته باشید که احتمال استخدام شدن این افراد در صورتی که وزارت آموزش و پرورش به نیرو نیاز داشته باشد، بیشتر است.

برای دانلود کتاب اندیشه اسلامی 1 روی لینک کلیک کنید.

معلمان رسمی دولت با توجه به تورم سالانه کشور حقوق بیشتری دریافت خواهند کرد. در حالی که معلمان پیمانی بر اساس قرارداد خود حقوق می‌گیرند. به طوری که اگر در قرارداد آن‌ها افزایش حقوق سالانه ۱۰ درصدی قید شده باشد بدون در نظر گرفتن تورم سالانه این رقم در حقوق آن‌ها اعمال خواهد شد. معلمان پیمانی شماره پرسنلی دارند که می‌تواند اعتبار و فعالیت آن‌ها را در وزارت آموزش و پرورش افزایش دهد؛ اما باید به یاد داشته باشند که وزارت آموزش و پرورش خارج از قرارداد با آن‌ها هیچ تعهدی ندارد.

مدت زمان مرخصی در معلمین پیمانی به قرارداد آن‌ها بستگی دارد. در حالی که معلمین رسمی می‌توانند در طول دوره فعالیت خود ۳ سال مرخصی بدون حقوق داشته باشند. این مدت زمان اگر در رابطه با رشته مرتبط با شغل معلمان باشد و آن‌ها در این زمینه ادامه تحصیل دهند، افزایش می‌یابد.

 

استخدام رسمی معلمین پیمانی در وزارت آموزش و پرورش

خوشبختانه معلمین پیمانی در وزارت آموزش و پرورش می‌توانند رسمی شوند. آن‌ها برای این که بتوانند در این وزارت رسمی شوند باید در آزمون استخدامی آن شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت کنند. بعد از آن در دانشگاه فرهنگیان به مدت یک سال دوره مهارت‌آموزی خود را گذرانده و به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کنند. این دسته از داوطلبان برای استخدام رسمی در وزارت آموزش و پرورش باید شرایط عمومی و اختصاصی زیر را داشته باشند.

 

شرایط عمومی استخدام معلمین پیمانی در وزارت آموزش و پرورش:

  • داوطلب باید تابع ایران باشد.
  • سابقه محکومیت کیفری نداشته باشد.
  • به دین اسلام یا یکی از ادیان مورد قبول در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران معتقد باشد.
  • داوطلب باید سلامت جسمانی و روانی برای تدریس در شغل معلمی داشته باشد.

 

شرایط اختصاصی استخدام معلمین پیمانی در وزارت آموزش و پرورش:

کلیه داوطلبان باید نمره قبولی جهت استخدام رسمی در وزارت آموزش و پرورش را کسب کنند و باید دوره مهارت آموزی خود در دانشگاه فرهنگیان با موفقیت پشت سر بگذارند.

جهت دانلود کتاب اندیشه اسلامی 2 روی لینک کلیک کنید.

استخدام رسمی معلمین پیمانی در وزارت آموزش و پرورش

سوالات متداول

نحوه محاسبه حقوق استخدام پیمانی آموزش و پرورش چگونه است؟

حقوق این دسته از افراد بر اساس ساعت کاری آن‌ها محاسبه می‌شود. حداکثر فعالیت آن‌ها در یک ماه ۶۰ ساعت خواهد بود که مطابق با آن حقوق دریافت خواهند کرد.

 

مزایا و حقوق استخدام پیمانی آموزش و پرورش چیست؟

افرادی که استخدام پیمانی در وزارت آموزش و پرورش هستند شانس بیشتری برای استخدام رسمی خواهند داشت.

 

تفاوت حقوق استخدام پیمانی آموزش و پرورش با استخدام رسمی چیست؟

افرادی که استخدام رسمی وزارت آموزش و پرورش هستند حقوق بیشتری از معلمین پیمانی در این وزارت دریافت خواهند کرد.

4/5 - (2 امتیاز)

ادامه مطلب