بازدید: 304 بازدید
راهنمای استخدام آموزش و پرورش تربیت بدنی

رشته تربیت بدنی یکی از رشته‌های محبوبی است که علاقه‌مندان زیادی به آن وجود دارند. کسانی که دوست دارند در این رشته استخدام آموزش و پرورش شوند باید با شرایط و مراحل آن آشنایی داشته باشند. به همین دلیل در ادامه به راهنمای استخدام آموزش و پرورش تربیت بدنی اشاره می‌کنیم.

 

محصول پیشنهادی

دانلود جزوه اندیشه اسلامی 1

۱۰,۰۰۰ تومانخرید محصول

راهنمای استخدام آموزش و پرورش تربیت بدنی برای علاقه‌مندان این رشته

افرادی که قصد دارند در وزارت آموزش و پرورش از طریق رشته تربیت بدنی استخدام شوند می‌توانند از دو روش مختلف اقدام کنند. یکی از این روش‌ها آزمون استخدامی و دیگری دانشگاه فرهنگیان است. در ادامه راهنمای هر کدام از آن‌ها را برای داوطلبان بیان می‌کنیم.

 

راهنمای استخدام آموزش و پرورش تربیت بدنی از طریق آزمون استخدامی

همان طور که می‌دانید هر ساله آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌شود که استقبال خوبی از آن می‌شود. حال در صورتی که علاقه ‌مند به استخدام در وزارت آموزش و پرورش هستید می‌توانید با داشتن مدرک رشته تربیت بدنی در این آزمون شرکت کرده و با کسب نمره قبولی در آن دعوت به مصاحبه و استخدام رسمی شوید.

برای دانلود کتاب اندیشه اسلامی 2 روی لینک کلیک کنید.

 

راهنمای استخدام آموزش و پرورش تربیت بدنی از طریق آزمون استخدامی

 

کسانی که مدرک مرتبط با رشته‌های مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش را دارند می‌توانند در آن ثبت‌نام و شرکت کنند. کسانی که قصد دارند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش رشته تربیت بدنی شرکت کنند باید یکی از مدارک زیر را ارائه دهند.

  • معلم تربیت بدنی و علوم ورزشی (لیسانس، فوق‌لیسانس)
  • تربیت بدنی و علوم ورزشی (لیسانس، فوق‌لیسانس)

بنابراین شما با داشتن مدرک‌های تحصیلی بالا می‌توانید در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش با رعایت شرایط سنی و عمومی قبول شوید.

 

شرایط سنی آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای دارندگان مدرک تربیت بدنی

بر اساس راهنمای استخدام آموزش و پرورش تربیت بدنی کلیه علاقه‌مندان به شرکت در آزمون استخدامی باید شرایط سنی داشته باشند. طبق این شرایط کسانی که مدرک لیسانس دارند باید حداکثر سن آن‌ها 36 و کسانی که مدرک فوق‌لیسانس دارند باید سن آن‌ها حداکثر 40 سال باشد. داوطلبانی که متاهل هستند به ازای هر فرزند آن‌ها یک سال به سقف سنی آن‌ها اضافه می‌شود. همچنین آن دسته از داوطلبان مردی که به خدمت سربازی رفتند طول دوره خدمت آن‌ها به حداکثر سنی آن‌ها افزوده می‌شود.

 

برای دانلود کتاب انقلاب اسلامی ایران مصطفی ملکوتیان روی لینک کلیک کنید.

 

نحوه ثبت‌نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش دارندگان مدرک تربیت بدنی

کسانی که دوست دارند از طریق آزمون استخدامی در وزارت آموزش و پرورش استخدام شوند. باید در زمان شروع ثبت ‌نام آزمون به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند. در آن جا باید هزینه ثبت‌نام در آزمون استخدامی را واریز کرده و فرایند ثبت‌نام خود را شروع کنند؛ اما قبل از آن لازم است دفترچه استخدامی آموزش و پرورش را دانلود کرده و آن را خوب مطالعه کنند. بعد از آن که مطمئن شدند جزو نیروی مورد نیاز آموزش پرورش هستند در آزمون ثبت‌نام و شرکت کنند.

معمولا زمان شرکت در آزمون نیز بعد از چند ماه است. در این زمان شما باید کارت ورود به جلسه را دریافت کرده و در آزمون حضور پیدا کنید. بعد از آن باید منتظر نتیجه آزمون باشید تا برای مصاحبه دعوت شوید. در مصاحبه حضوری نیز از شما سوالاتی پرسیده می‌شود که باید به آن جواب دهید و معاینات پزشکی نیز انجام دهید. سپس منتظر نتیجه نهایی آزمون باشید تا در صورت تائید به دوره مهارت‌آموزی یک ساله دعوت شوید.

 

نحوه ثبت‌نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش دارندگان مدرک تربیت بدنی

 

راهنمای استخدام آموزش و پرورش تربیت بدنی از طریق ثبت‌نام دانشگاه فرهنگیان

همان طور که در بالا بیان کردیم شما از طریق ثبت‌نام دانشگاه فرهنگیان و تربیت‌معلم نیز می‌توانید در این وزارت استخدام شوید؛ زیرا تمام فارغ‌التحصیلان این دانشگاه‌ها به صورت مستقیم توسط این وزارت جذب شده و از مزایا آن بهره‌مند خواهد شد. شما برای استخدام از طریق دانشگاه فرهنگیان و تربیت‌معلم باید شرایطی داشته باشید. در واقع در این دانشگاه لازم نیست شما حتما مدرک تربیت بدنی یا علوم ورزشی داشته باشید. بلکه با مدرک دیپلم نیز می‌توانید به راحتی در این وزارت قبول شوید.

جهت دانلود کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام روی لینک کلیک کنید.

شرایط استخدام رشته تربیت بدنی در دانشگاه فرهنگیان

  • به عنوان یکی از داوطلبان در کنکور سراسری یکی از گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی یا انسانی شرکت کنید.
  • تراز حداقل 6500 را در کنکور سراسری کسب نمایید.
  • معدل کل دیپلم داوطلب باید حداقل 14 باشد.
  • سن تمام داوطلبان باید حداکثر 24 سال باشد.

 

نحوه ثبت‌نام در رشته تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان

شما برای این که بتوانید از راهنمای استخدام آموزش و پرورش تربیت بدنی استفاده کنید باید بدانید که جهت قبولی در این دانشگاه باید در کنکور سراسری ثبت‌نام و شرکت کنید. در این کنکور سراسری باید با توجه به گروه آزمایشی خود منابع مطالعاتی خوبی را جمع‌آوری و با یک برنامه‌ریزی دقیق از آن استفاده نمایید. بعد از آن که شما در کنکور سراسری شرکت کردید نتیجه آزمون شما مشخص می‌شود. در آن لازم است حداقل تراز مجاز را کسب کرده باشید تا چند برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه شوید. در این جا لازم است شما معاینات پزشکی را نیز انجام دهید تا جزو پذیرفته‌شدگان نهایی باشید.

بعد از آن که در دانشگاه فرهنگیان قبول شدید باید دوره تحصیلی 4 ساله را سپری کنید تا بعد از فارغ‌التحصیلی وارد این وزارت شده و به صورت رسمی در آن مشغول به کار شوید. به یاد داشته باشید که شما بعد از فارغ‌التحصیلی در دانشگاه فرهنگیان باید دو برابر طول دوره تحصیلی خود در این وزارت خدمت کنید.

 

نحوه ثبت‌نام در رشته تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان

برای دانلود کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی روی لینک کلیک کنید.

سوالات متداول

راهنمای استخدام آموزش و پرورش تربیت بدنی از طریق آزمون استخدامی چیست؟

شما برای این که بتوانید از طریق آزمون استخدامی در وزارت آموزش و پرورش استخدام شوید باید مدرک تربیت بدنی یا علوم ورزشی  داشته باشید تا با شرکت در این آزمون در آن استخدام شوید. همچنین باید در آن شرایط سنی را رعایت کنید.

 

شرایط سنی استخدام تربیت بدنی در وزارت آموزش و پرورش از طریق آزمون استخدامی چقدر است؟

در صورتی که شما مدرک لیسانس داشته باشید باید حداکثر سن شما ۳۶ سال و در صورتی که فوق‌لیسانس داشته باشید با حداکثر سن ۴۰ سال می‌توانید در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش شرکت کنید.

 

از طریق کنکور سراسری چگونه می‌توان در رشته تربیت بدنی آموزش و پرورش استخدام شد؟

شما با شرکت در کنکور سراسری و قبولی در رشته تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان می‌توانید در وزارت آموزش و پرورش استخدام شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

ادامه مطلب