بازدید: 841 بازدید
استخدام آموزش و پرورش با کارت ایثارگری

کسانی که ایثارگر هستند می‌توانند با کارت ایثارگری خود در آموزش پرورش استخدام شوند. آن‌ها برای استفاده از سهمیه خود باید شرایطی را داشته باشند و هر کسی نمی‌تواند از این سهمیه استفاده کند. حال اگر شما جزو خانواده ایثارگر هستند و قصد دارید از سهمیه استخدام آموزش و پرورش با کارت ایثارگری استفاده کنید باید از شرایط و ضوابط آن مطلع باشید.

 

منظور از سهمیه ایثارگری چیست؟

سهمیه ایثارگری در استخدامی وزارت آموزش و پرورش، در واقع اختصاص ظرفیت خاصی از قبول شدگان نهایی به این افراد است. مشمولین استفاده از امتیاز استخدام آموزش و پرورش با کارت ایثارگری هیچ گونه تغییری را در رتبه و نمره اکتسابی خود در آزمون کتبی مشاهده نخواهند کرد و تنها شانس قبولی آن‌ها در این آزمون بالا می‌رود. به عنوان مثال سهمیه آن‌ها از ۱۰۰ درصد کل قبول شدگان نهایی وزارت آموزش و پرورش ۲۵ درصد خواهد بود.

منظور از سهمیه ایثارگری چیست

جهت دانلود جزوه اندیشه اسلامی1 روی لینک کلیک کنید.

سهمیه استخدام آموزش و پرورش با کارت ایثارگری

وزارت آموزش و پرورش با هماهنگی‌هایی که میان بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام داده است برای کسانی که کارت ایثارگری دارند در استخدامی‌های خود سهمیه‌ای را در نظر گرفته است. این افراد با شرکت در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش می‌توانند از این سهمیه‌ها استفاده کنند. استفاده از این سهمیه به داوطلبان واجد شرایط کمک می‌کند تا شانس قبولی بیشتری را نسبت به رقبای خود در آزمون استخدامی داشته باشند. بعد از آن که داوطلبان در آزمون استخدامی شرکت کردند به میزان دو برابر ظرفیت قبولی به مصاحبه حضوری دعوت خواهند شد.

 

محصول پیشنهادی

دانلود جزوه کارتوگرافی

۱۰,۰۰۰ تومانخرید محصول

چه افرادی مشمول استفاده از سهمیه استخدام آموزش و پرورش با کارت ایثارگری هستند؟

همان طور که در بالا اشاره کردیم همه افرادی که کارت ایثارگری دارند نمی‌توانند از این سهمیه در استخدامی وزارت آموزش و پرورش استفاده کنند. آن‌ها باید شرایط خاصی داشته باشند تا بتوانند از این مزایا بهره‌مند شوند. سهمیه این افراد بر اساس شرایط آن‌ها به ۵ و ۲۵ درصد تقسیم می‌شود. در ادامه افراد مشمول استفاده از آن را معرفی می‌کنیم.

مشمولین استفاده از سهمیه ایثارگر 25% درصدی: جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا، همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر، خواهر و بردار شهید و در نهایت همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت

مشمولین استفاده از ایثارگری 5 درصد: فرزندان آزادگان کمتر از 1 سال اسارت، فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد، رزمندگان با سابقه حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها و در نهایت همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها

کسانی که شامل موارد زیر هستند باید برای تایید مدت حضور داوطلبانه خود در جبهه‌ به معاونت نیروی انسانی با توجه به نوع فعالیت خود مراجعه کنند.

برای دانلود جزوه اندیشه اسلامی 2 روی لینک کلیک کنید.

نکات مهم  استخدام آموزش و پرورش با کارت ایثارگری

کلیه داوطلبانی که قصد دارند از سهمیه ایثارگری استخدام آموزش و پرورش استفاده کنند باید نکاتی را رعایت نمایند.

 • کسانی که می‌خواهند از سهمیه ایثارگری استخدام آموزش و پرورش استفاده کنند باید حداقل ۸۰ درصد نمره کتبی آخرین فرد قبول شده در سهمیه آزاد را کسب کنند.
 • وزارت آموزش و پرورش برای کلیه داوطلبان خود شرایط سنی در نظر گرفته است که جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان با یک سال اسارت از آن معاف هستند. در واقع آن‌ها با هر رده سنی می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

نکات مهم  استخدام آموزش و پرورش با کارت ایثارگری

 • کسانی که می‌خواهند از امتیاز استخدام آموزش و پرورش با کارت ایثارگری استفاده کنند باید اطلاعات سهمیه خود را در سامانه سجایا ثبت کرده باشند.
 • داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران 5 و 25 درصد نمی‌توانند سهمیه خود را به افراد دیگری منتقل کنند.
 • دفترچه ثبت‌نام دارندگان سهمیه ایثارگری ۲۵ درصد در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش جدا است. آن‌ها با کسب رتبه قبولی می‌توانند از سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران استفاده کنند. دقت کنید که این افراد تنها در رشته‌های شغلی مرتبط با سهمیه خود می‌توانند انتخاب رشته کنند.
 • افرادی که مشمول استفاده از سهمیه ایثارگری استخدام آموزش و پرورش هستند، اولویت‌بندی دارند. اولویت‌بندی آن‌ها به ترتیب با جانبازان، آزادگان، فرزندان شاهد، فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر (بر اساس درصد جانبازی) و فرزندان آزادگان با یک سال اسارت یا بیشتر است.
 • در صورتی که ظرفیت اختصاص داده شده در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش به افراد مذکور تکمیل نشود در این صورت ادامه اولویت‌بندی آن‌ها به ترتیب با همسر شهیدان، همسر جانبازان 25 درصد و بالاتر، همسر آزادگان با یک سال اسارت و بالاتر و در نهایت خواهر و برادر شهدا خواهد بود.
 • کسانی که مشمولین قوانین و مقررات بنیاد شهید و امور ایثارگران نباشند نمی‌توانند از امتیاز استخدام آموزش و پرورش با کارت ایثارگری استفاده کنند.
 • کسانی که از سهمیه 25 درصد ایثارگران استفاده می‌کنند نمی‌توانند از سهمیه 5 درصد استفاده کنند؛ بنابراین در صورتی که واجد شرایط باشند تنها می‌توانند از یک سهمیه استفاده کنند.
 • کسانی که مشمولین استفاده از سهمیه ایثارگری استخدام آموزش و پرورش هستند و موفق شدند نمره حدنصاب را در آزمون کسب کنند در صورتی که تعداد آن‌ها بیشتر از حدنصاب در آزمون و شغل مورد نظر آن‌ها باشند. در این صورت در همان شغل  با افراد سهمیه آزاد از نظر جنس و محل شغل رقابت خواهند کرد.

جهت دانلود جزوه آیین زندگی اخلاق کاربردی روی لینک کلیک کنید.

چگونه بفهمیم سهمیه ایثارگری داریم؟

اگر قصد دارید بدانید که آیا دارای امتیاز استخدام آموزش و پرورش با کارت ایثارگری هستید یا خیر می‌توانید از روش‌های زیر استفاده نمایید.

 • به سیستم سجایا یا سیستم جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران به آدرس isaar.ir مراجعه کنید. در آن جا لازم است گزینه «خدمات پرکاربرد» را از منوی سمت چپ انتخاب کرده و گزینه «خدمات الکترونیکی عمومی» را کلیک کنید. حالا در پنجره باز شده کد ملی و تصویر امنیتی را درج کنید تا وارد سامانه شده و وضعیت خود را استعلام بگیرید.
 • می‌توانید به بنیاد شهید و دفتر امور ایثارگران محل سکونت خود مراجعه کنید تا در آن جا اطلاعات لازم را کسب نمایید.

چگونه بفهمیم سهمیه ایثارگری داریم

 • شما برای تایید مدت زمان حضور داوطلبانه در جبهه‌ها می‌توانید به مراکز زیر مراجعه کنید.

 

 1. نیروهای خودی به معاونت نیروی انسانی نیروهای مسلح رجوع نمایند.
 2. بسیجیان، مستخدمین دولتی، صاحبان مشاغل آزاد و افراد فاقد شغل به معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفان سپاه مراجعه کنند.
 3. جهادگران نیز به معاونت توسعه و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی مراجعه کنند.

برای دانلود جزوه دانش خانواده و جمعیت روی لینک کلیک کنید.

سوالات متداول

امتیازهای استخدام آموزش و پرورش با کارت ایثارگری چیست؟

داوطلبان واجد شرایط می‌توانند با کمک کارت ایثارگری خود از سهمیه ۲۵ درصد و ۵ درصدی آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش استفاده کنند.

 

آیا داوطلبی می‌تواند به صورت همزمان از سهمیه ۲۵ درصد و ۵ درصد استفاده کند؟

هیچ کدام از داوطلبان تحت هیچ شرایطی نمی‌توانند به صورت همزمان از سهمیه ۲۵ درصد و ۵ درصد در آزمون استخدامی استفاده کنند.

 

مشمولین استفاده از سهمیه ‌ایثارگری حداقل چند درصد از نمره سهمیه آزاد را کسب کنند تا در رقابت‌ها شرکت نمایند؟

این افراد باید حداقل 80 درصد از نمره آخرین فرد قبول شده در استخدامی سهمیه آزاد را کسب کنند تا بتواند از سهمیه ایثارگری خود استفاده نمایند.

5/5 - (1 امتیاز)

ادامه مطلب