بازدید: 144 بازدید
جزوه استخدامی بهداشت حرفه‌ای

بهداشت حرفه‌ای یکی از رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های کشور است که فارغ‌التحصیلان آن به دنبال قبولی در آزمون‌های استخدامی مختلف هستند. آن ها برای قبولی در این آزمون‌ها باید جزوه استخدامی بهداشت حرفه‌ای را تهیه نمایند و مطابق با منابع آزمون برنامه‌ریزی کنند.

 

منظور از علم بهداشت حرفه‌ای چیست؟

کسانی که در رشته بهداشت حرفه‌ای درس می‌خوانند به مسائل و مشکلات شغلی می‌پردازند و برخلاف بهداشت عمومی که در مورد بهداشت جامعه و کلیت آن صحبت می‌کند؛ این گروه از دانشجویان در مورد مسائل و مشکلات شغلی تحقیق و مطالعه می‌کنند. این رشته یکی از رشته‌های علوم بهداشت است که مشکلات شغلی کسب و کارهای مختلف را حل و فصل می‌نماید.

این شغل در حال حاضر در کشورهای در حال توسعه کاربرد زیادی دارد و مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است؛ زیرا این رشته تحصیلی تلاش می‌کند که تمام افراد متناسب با قابلیت‌های روحی و جسمی خود در شرکت‌ها و سازمانی‌های مختلف مشغول به کار شوند و از بیماری‌های شغلی در امان باشند. در واقع بهداشت حرفه‌ای تلاش می‌کند آسیب‌های شغلی را به حداقل برساند و مرگ‌ومیرهای ناشی از کار دائمی و ناتوانی‌های جسمی و روحی کارگران و افراد مشغول به کار را کاهش دهد.

 

جهت دانلود کتاب انقلاب اسلامی ایران مصطفی ملکوتیان روی لینک کلیک کنید.

 

 

منظور از علم بهداشت حرفه‌ای چیست

 

مسئله ایمنی و بهداشت شغلی در کسب و کارهای مختلف بسیار مهم و ضروری است و در آن شما باید مسائل مربوط به اخلاقی، قانونی و اقتصادی آن ها را در نظر بگیرید؛ بنابراین شرکت‌های مختلف برای این که بتوانند میزان درآمد و سودآوری خود را افزایش دهند از متخصصان و افراد خبره در این رشته استخدام می‌کنند؛ یعنی آن ها برای تجارت و انجام کارهای ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست بسیار لازم هستند.

شما با ورود به این رشته تحصیلی کتاب‌های مختلفی مانند اپیدمیولوژی (مطالعه توزیع بیماری در جمعیت)، فیزیک، آمار، زیست‌شناسی، میکروب‌شناسی، شیمی، آناتومی، فیزیولوژی و سم‌شناسی و غیره را مطالعه می کنید و بعد از فارغ‌التحصیلی می توانید در آزمون‌های استخدامی شرکت کنید.

 

آزمون‌های استخدامی بهداشت حرفه‌ای

اگر می‌خواهید بدانید که داوطلبان رشته بهداشت حرفه‌ای بعد از فارغ‌التحصیل می توانند در کدام آزمون‌ها شرکت کنند باید بیان کرد که این افراد می توانند در بخش‌های دولتی و خصوصی مشغول به کار شوند. آن‌ها برای قبولی در آزمون‌های استخدامی باید از اطلاعیه این شرکت‌ها اطلاع داشته و در آن ها ثبت‌نام نمایند. در حال حاضر وزارتخانه‌های کار، صنایع و معادن، جهاد کشاورزی، نیرو، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از این داوطلبان نیروی جدید جذب می‌کنند.

بیشتر آزمون‌های استخدامی بهداشت حرفه‌ای مربوط به سازمان‌ها، شرکت‌ها و کارخانه‌های بزرگی مثل شرکت نفت، ذوب‌آهن، هواپیمایی کشوری، ایران خودرو پلی اکریل است که هر کدام از آن ها به چند کارشناس، کاردان و کارشناس ارشد بهداشت حرفه‌ای نیاز دارند. شما با استخدام در این مشاغل می توانید به صورت رسمی و یا قراردادی در این سازمان‌ها مشغول به کار شوید.

 

برای دانلود کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام روی لینک کلیک کنید.

 

منابع آزمون استخدامی بهداشت حرفه‌ای

منابع آزمون‌های استخدامی بهداشت حرفه‌ای برای هر کدام از آن ها متفاوت است. در واقع می توان بیان کرد که منابع آزمون شرکتی با شرکت دیگر متفاوت است. شما برای استخدام و قبولی در هر شرکتی باید منابع آن را مطالعه کنید که این منابع در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آن وجود دارد. لذا لازم است قبل از ثبت‌نام و دریافت جزوه استخدامی بهداشت حرفه‌ای در مورد آن تحقیق کنید. به طور معمول این منابع آزمونی در اکثر آزمون‌های استخدامی بهداشت حرفه‌ای به شکل زیر هستند:

 

منابع سوالات استخدامی بهداشت حرفه‌ای – بخش تخصصی

 • بهداشت حرفه‌ای
 • ارگونومی
 • بیماری‌های شغلی
 • مبانی سم‌شناسی
 • عوامل شیمیایی زیان‌آور محیط کار
 • عوامل فیزیکی زیان‌آور محیط کار
 • ایمنی

منابع آزمون استخدامی بهداشت حرفه‌ای

 

منابع سوالات استخدامی کارشناس بهداشت حرفه‌ای – بخش عمومی

 • اطلاعات عمومی
 • هوش و استعداد
 • دانش کامپیوتر
 • ریاضی و آمار
 • زبان انگلیسی
 • ادبیات فارسی
 •  معارف اسلامی
 • عقیدتی و سیاسی 

 

جهت دانلود کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام سعید روحانی روی لینک کلیک کنید.

دانلود جزوه استخدامی بهداشت حرفه‌ای

بعد از آن که داوطلبان شرکت در آزمون‌های استخدامی بهداشت حرفه‌ای در آن ثبت‌نام کردند به دنبال دریافت جزوه استخدامی بهداشت حرفه‌ای هستند تا در آن موفق شوند. با جستجو در اینترنت شما جزوه استخدامی بهداشت حرفه‌ای زیادی را مشاهده خواهید کرد که می توانید آن ها را تهیه نمایید؛ اما قبل از دانلود آن ها دقت کنید که جزوه شما مختص آزمون استخدامی باشد.

به طوری که شما جزوه استخدامی بهداشت حرفه‌ای جهاد کشاورزی را نمی توانید برای صنایع و معادن استفاده کنید؛ زیرا سطح سوالات هر کدام از آن ها با هم متفاوت است. لذا شما برای این که بتوانید به بهترین جزوه استخدامی بهداشت حرفه‌ای دسترسی داشته باشید حتما جزوه متخص آن را تهیه نمایید.

در حال حاضر شما با ورود به بخش فروشگاه سایت ایران جزوه می توانید جزوه استخدامی بهداشت حرفه‌ای بخش عمومی را خیلی راحت دانلود کنید؛ اما برای دانلود جزوه استخدامی بهداشت حرفه‌ای بخش اختصاصی می توانید با بخش پشتیبان آنلاین سامانه در ارتباط باشید تا آن ها جزوه لازم را برای شما ارائه دهند.

هم‌چنین اگر به دنبال تهیه جزوه خاصی از بهداشت حرفه‌ای هستید می توانید با این کارشناسان صحبت نمایید تا آن ها بتوانند به سوالات شما جواب دهند. قیمت دانلود جزوه استخدامی بهداشت حرفه‌ای در این سامانه بسیار ارزان است و شما می توانید تمام جزوه‌ها را با مبلغ کمی دریافت نمایید. لذا برای تهیه جزوه استخدامی بهداشت حرفه‌ای لازم نیست مبلغ زیادی را صرف نمایید.

 

سوالات متداول جزوه استخدامی بهداشت حرفه‌ای

فارغ‌التحصیلان بهداشت حرفه‌ای در چه شرکت‌هایی می توانند استخدام شوند؟

آن ها می توانند در شرکت‌ها و سازمان‌های زیادی مانند وزارتخانه‌های کار، صنایع و معادن، جهاد کشاورزی، نیرو، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شرکت نفت، ذوب‌آهن، هواپیمایی کشوری، ایران خودرو پلی اکریل مشغول به کار شوند.

 

چگونه جزوه استخدامی بهداشت حرفه‌ای را تهیه نماییم؟

برای این کار لازم است قبل از دانلود جزوه، خوب آن را بررسی نمایید و به تمام توضیحات ارائه شده در مورد آن تحقیق کنید.

 

آیا امکان کار نیمه‌وقت در بهداشت حرفه‌ای وجود دارد؟

بله؛ شما در صورت لزوم می توانید در برخی از شرکت‌ها به صورت نیمه‌وقت مشغول به کار شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

ادامه مطلب