بازدید: 177 بازدید
جزوه استخدامی مهندسی ایمنی شرکت نفت hse

شرکت نفت برای نیروی انسانی مورد نیاز خود در زمینه مهندسی ایمنی از فارغ‌التحصیلان این رشته دعوت به همکاری می‌کند. این دسته از داوطلبان برای این که بتوانند استخدام شرکت نفت شوند باید در آزمون استخدامی آن شرکت کنند و نمره قبولی را کسب نمایند. آن‌ها برای این که بتوانند در آزمون استخدامی قبول شوند باید جزوه استخدامی مهندسی ایمنی شرکت نفت hse را دانلود نمایند.

 

منظور از شغل HSE یا ایمنی و بهداشت محیط چیست؟

ایمنی و بهداشت در محیط کار یکی از شغل‌های مورد نیاز شرکت‌های بزرگی مانند شرکت نفت است که در زمینه بهداشت و ایمنی تمرکز می‌کند. HSE به معنای بهداشت، ایمنی و محیط زیست است که مخفف عبارات زیر هستند:

H: Health بهداشت‌کار

S: Safety ایمنی کار

E: Environment محیط‌ زیست

شما با فارغ‌التحصیلی در این رشته می‌توانید در زمینه بهداشت و ایمنی محیط کار خود فعالیت کنید. کسانی که در این رشته فارغ‌التحصیل می‌شوند در مورد اقدامات زیر آموزش دیده‌اند.

 • بهره‌وری مناسب را بهبود می‌دهند.
 • زیان‌های مستقیم و غیرمستقیم حوزه کار و فعالیت را کم می‌کنند.
 • فارغ‌التحصیلان بهداشت و ایمنی محیط کار فعالیت‌های مربوط به مدیریت سامانه ایمنی، محیط زیست و بهداشت را هدفمند می‌کنند.
 • آن‌ها در مخاطرات ایمنی، بهداشتی و محیط زیست تاثیرات مختلف را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.
 • این افراد با فعالیت‌های خود موجب کاهش خسارت‌های مالی مربوط به ایمنی، بهداشت و محیط زیست می‌شوند. در واقع آن‌ها مانع تمام خسارت‌های احتمالی به محیط کار می‌شوند.

 

منظور از شغل HSE یا ایمنی و بهداشت محیط چیست

 

بنابراین اگر شما می‌خواهید در استخدامی مهندسی ایمنی شرکت نفت قبول شوید علاوه بر این که مدرک hse داشته باشید باید در آزمون آن نیز شرکت کرده و نمره قبولی را به دست بیاورید. لذا برای آشنایی بیشتر در مورد این آزمون لازم است اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشید.

 

جهت دانلود کتاب آموزش قرائت قرآن کریم هیئت محققین روی لینک کلیک کنید.

 

فارغ‌التحصیلان hse می‌توانند در چه ارگان‌هایی مشغول به کار شوند؟

کسانی که مدرک hse دارند می‌توانند به غیر از شرکت نفت در شرکت‌ها و سازمان‌های زیادی مشغول به کار شوند. آن‌ها می‌توانند به صورت رسمی و یا قراردادی با آن‌ها همکاری کنند. معمولا شرایط استخدام هر کدام از شرکت‌ها متفاوت است و شرایط عمومی و اختصاصی مختلفی را در آن در نظر می‌گیرند. به طوری که در برخی از آن‌ها سابقه کار و شرایط سنی نیز مهم است. برای همین شما بر اساس آن‌ها باید تصمیمات خود را جهت کار در شرکت‌های مختلف بگیرید.

خوب است بدانید که در سال‌های اخیر سیاست‌های ایمنی و بهداشتی باعث شده تا رونق زیادی در کسب و کارهای مختلف ایجاد شود. در مشاغل خصوصی این دسته از فارغ‌التحصیلان می‌توانند در هر جایی مشغول به کار شوند. در برخی مواقع این بخش‌های خصوصی نیز جهت استخدام نیروی hse خود آزمون استخدامی برگزار می‌کنند. به طوری که شما باید در آن شرکت کنید. در حال حاضر نیروی hse در شرکت‌ها و سازمان‌های زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به چند مورد آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • معادن و سکوهای حفاری
 • صنایع برق
 • موسسات آموزشی
 • بزرگراه‌ها
 • مشاوره فنی
 • کارخانه‌ها
 • بندرها هوایی و دریایی
 • خدمات ساختمانی (از جمله ساخت و ساز)
 • میراث و حفاظت
 • صنایع تولید مواد شیمیایی و صنایع وابسته به آن
 • شرکت‌های مربوط به شبکه حمل‌ونقل
 • شرکت‌های خودروسازی و تجهیزات مربوطه
 • کارخانه‌ها مختلف تولید و ذوب فلزات
 • شرکت‌های مهندسی
 • آتش‌نشانی و خدمات امداد و نجات
 • صنایع غذایی، نوشیدنی و دخانیات
 • بیمارستان‌ها و کلینیک‌های درمانی
 • هتل‌ها و رستوران‌های زنجیره‌ای
 • کارخانه‌های فرآوری و تولیدی
 • شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ با تعداد پرسنل و کارکنان بالا
 • مقامات محلی و سازمان‌ها و ادارات دولتی
 • شرکت‌های پتروشیمی، نفت و گاز و شرکت‌های وابسته به آن
 • مخابرات و شرکت‌های ارتباطات دوربرد
 • دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها

با توجه به این که آزمون‌های استخدامی هر کدام از آن‌ها سختی‌های خود را دارد؛ اما شما با جزوه استخدامی مهندسی ایمنی شرکت نفت hse می‌توانید به راحتی در این آزمون‌ها شرکت کرده و در آن‌ها قبول شوید.

 

منابع آزمون استخدامی مهندسی ایمنی شرکت نفت

همان طور که در بالا عنوان شد در حال حاضر شرکت نفت به عنوان یکی از شرکت‌های برگزار کننده آزمون استخدامی است که شما برای قبولی در این آزمون باید با منابع آزمون استخدامی عمومی و تخصصی آن آشنایی داشته باشید. منابع آزمون تخصصی و عمومی شرکت نفت می‌تواند هر ساله مطابق با نیاز آن فرق کند. لذا لازم است شما اصل منابع را در همان زمان با انتشار دفترچه راهنما ثبت‌نام به دست بیاورید؛ اما طبق آخرین آزمونی که توسط این شرکت برگزار شده است، منابع آزمون عمومی و تخصصی شرکت نفت به شکل زیر است:

 

منابع آزمون استخدامی مهندسی ایمنی شرکت نفت

 

 مواد تخصصی آزمون استخدامی شرکت نفت hse

اصول طراحی دستگاه‌های ایمنی و آتش‌نشانی، شناسایی و کنترل عوامل شیمیایی محیط کار، شناسایی و کنترل عوامل فیزیکی محیط کار، اعلام و اطفای حریق، ایمنی برق

 

برای دانلود حل المسائل شیمی عمومی مورتیمر فارسی روی لینک کلیک کنید.

 

مواد عمومی آزمون استخدامی شرکت نفت hse

ادبیات فارسی و آیین نگارش، زبان انگلیسی عمومی، (کامپیوتر مهارت پایه Internet و Excel،Powerpoint،word)، هوش و توانمندی‌های ذهنی

 

دانلود جزوه استخدامی مهندسی ایمنی شرکت نفت hse

شما برای این که بتوانید در آزمون استخدامی شرکت نفت قبول شوید باید جزوه استخدامی مهندسی ایمنی شرکت نفت hse را دانلود نمایید. شما برای این که بتوانید بهترین جزوه استخدامی مهندسی ایمنی شرکت نفت hse را دانلود کنید باید دقت نمایید که این جزوات مخصوص استخدامی شرکت نفت باشند؛ زیرا اگر شما جزوه استخدامی hse سایر شرکت‌ها را دانلود کنید نمی‌توانید نمره و تراز خوبی را در آزمون به دست بیاورید؛ زیرا هر کدام از جزوات بر اساس آزمون استخدامی همان شرکت و سازمان گردآوری شده است.

سایت ایران تحصیل به عنوان یکی از سایت‌های فعال در زمینه گردآوری انواع جزوه‌های استخدامی مانند جزوه استخدامی مهندسی ایمنی شرکت نفت hse قادر است برای شما بهترین جزوات و نمونه سوالات را فراهم کند. هر چند که در حال حاضر در بخش فروشگاه سایت جزوه و کتاب‌های استخدامی زیادی وجود دارد؛ اما اگر شما به دنبال دریافت سوالات خاصی هستید و یا جواب آن‌ها را می‌خواهید می‌توانید با بخش پشتیبان آنلاین سامانه صحبت نمایید.

 

میزان حقوق کارشناس و متخصص ایمنی و HSE در ایران

طبق گزارش‌های انجام شده توسط یکی از پلتفرم‌های کاریابی در سطح کشور میزان حقوق دریافتی کارشناس hse در شهرهای بزرگی مانند شهر تهران در سال 1401 حدود 8.4 میلیون تومان بوده است. مبلغ حقوق متوسط کارشناسان ارشد hse نیز برای سال 1401 حدود 11.8 میلیون تومان برآورد شده است. حال اگر شما به عنوان یک مدیر hse در شهرهای بزرگ کشور مانند تهران مشغول به کار باشید حدود 14.4 میلیون تومان درآمد خواهید داشت. لذا شما با توجه به توانایی و مهارت خود می‌توانید به درآمد کافی برسید.

حال میانگین حقوق کارشناس hse در شهرهای دیگری حدود 8.8 میلیون تومان است که حقوق مدیران hse نیز در سال 1401 در این شهرها به 9.3 میلیون تومان می‌رسد.

میانگین حقوق و دستمزد کارشناسی hse در شهرهای کوچک در سال 1401 حدود 8.6 میلیون تومان است. حقوق کسانی که مدرک کارشناسی ارشد و مدیر hse دارند نیز به 9.1 میلیون تومان می‌رسد. لذا می‌توان دریافت که تغییرات اندکی میان حقوق دریافتی کارشناسان و مدیران hse در شهرهای بزرگ و کوچک کشور وجود دارد.

 

جهت دانلود جزوه اندیشه اسلامی1 روی لینک کلیک کنید.

 

سوالات متداول

چگونه جزوه استخدامی مهندسی ایمنی شرکت نفت hse را دانلود کنیم؟

شما برای دانلود آن باید به عنوان شغلی خود توجه کنید و مطابق با آن بروزترین و جدیدترین جزوه استخدامی مهندسی ایمنی شرکت نفت hse را دانلود نمایید.

 

به غیر از شرکت نفت چه شرکت‌هایی به دنبال استخدام کارشناس و مدیر hse هستند؟

به غیر از شرکت نفت شرکت‌های دیگری مانند شرکت‌های مهندسی، آتش‌نشانی و خدمات امداد و نجات، صنایع غذایی، نوشیدنی و دخانیات، بیمارستان‌ها و کلینیک‌های درمانی، هتل‌ها و رستوران‌های زنجیره‌ای، کارخانه‌های فرآوری و تولیدی، شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ با تعداد پرسنل و کارکنان بالا، مقامات محلی و سازمان‌ها و ادارات دولتی، شرکت‌های پتروشیمی و شرکت‌های وابسته به آن، مخابرات و شرکت‌های ارتباطات دوربرد، دانشگاه‌ها و دانشکده‌های شهرهای کوچک غیره به دنبال استخدام فارغ‌التحصیلان hse هستند.

 

تاریخ برگزاری آزمون استخدامی مهندسی ایمنی شرکت نفت کی است؟

در حال حاضر اطلاعیه‌ای در مورد استخدامی مهندسی ایمنی شرکت نفت منتشر نشده است. آخرین استخدامی آن مربوط به 24 اردیبهشت ماه 1402 است.

5/5 - (1 امتیاز)

ادامه مطلب