بازدید: 292 بازدید
جزوه استخدامی مهندسی شیمی

فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی شیمی برای این که بتوانند در آزمون‌های استخدامی قبول شوند باید جزوه استخدامی مهندسی شیمی را دریافت و دانلود کنند. در این جزوه اطلاعات کاملی در مورد مباحث مهم آزمون استخدامی ذکر شده است که شما با مطالعه آن‌ها می‌توانید با آمادگی بیشتری در آزمون‌ها شرکت کنید.

 

سرفصل‌های مهم جزوه استخدامی مهندسی شیمی

استخدامی مهندسی شیمی یکی از استخدامی‌های مهم کشور است که در آن وزارت کشور از میان فارغ‌التحصیلان این رشته در سراسر کشور نیرو قبول می‌کند. کسانی که قصد دارند در این آزمون شرکت کنند باید اطلاعات کاملی در مورد آزمون و جزوه استخدامی مهندسی شیمی داشته باشند. معمولا برنامه درسی آزمون استخدامی مهندسی شیمی از دو بخش دروس عمومی و تخصصی تشکیل شده است. دروس عمومی در بین تمام دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های تابعه وزارت نفت مشترک هستند. در حالی که دروس تخصصی برای رشته‌های شغلی مختلف متفاوت خواهند بود.

کسانی که قصد دارند در آزمون استخدامی شیمی شرکت کنند باید با دانش و مفاهیم اساسی آن مانند مکانیک سیالات، ترمودینامیک، طراحی راکتور، پدیده‌های انتقال حرارت و انتقال جرم، عملیات واحد، کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمی و کنترل فرآیند آزمایش آشنایی داشته باشند؛ بنابراین آن‌ها باید اطلاعات خود را در این زمینه‌ها قوی کنند. حال در برخی از آزمون‌های استخدامی مهندسی شیمی برخی از مفاهیم تخصصی مانند مهندسی بیوشیمی، ایمنی فرآیند و مهندسی محیط زیست وجود دارند. لذا داوطلب باید مهارت و دانش خود را در این زمینه کنترل کند.

جهت دانلود کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام روی لینک کلیک کنید.

دروس عمومی آزمون استخدامی نیز شامل زبان و ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، هوش و استعداد تحصیلی و دانش کامپیوتر (ICDL) هستند که در ادامه در مورد مباحث آزمونی آن‌ها بیان خواهیم کرد تا شما به هنگام دریافت و دانلود جزوه استخدامی مهندسی شیمی به آن‌ها توجه کنید.

سرفصل‌های مهم جزوه استخدامی مهندسی شیمی

زبان و ادبیات فارسی

 به هنگام دریافت جزوه استخدامی مهندسی شیمی برای بخش زبان و ادبیات فارسی شما حتما مطالبی در مورد قواعد و دستور زبان فارسی، آرایه‌های ادبی، غلط املایی، قرابت معنایی، قالب شعری، معنی واژه، ساختار جمله، ساختمان فعل و مفهوم جمله  داشته باشد؛ زیرا آن‌ها بیشترین مباحثی هستند که در آزمون استخدامی شیمی از آن‌ها سوال مطرح می‌شود.

 

زبان انگلیسی

 اگر دوست دارید سوالات مربوط به زبان انگلیسی را خوب جواب دهید باید در جزوه استخدامی مهندسی شیمی مطالبی در مورد لغت، گرامر و ریدینگ مطرح شده باشد. این مطالب در حد سوالات و گرامرهای دبیرستان هستند که شما با مطالعه آن‌ها می‌توانید نمره قبولی را کسب نمایید.

برای دانلود کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی روی لینک کلیک کنید.

هوش و استعداد تحصیلی

یکی از بخش‌هایی که در جزوه استخدامی مهندسی وجود دارد، هوش و استعداد تحصیلی است. در این بخش باید مطالبی مانند درک مطلب، استدلال، حل مسئله از طریق اشکال تجسمی، حل مسئله جبری (عددی) و حل مسئله کیفی (غیر عددی) وجود داشته باشد تا بتوانید به راحتی این بخش از آزمون عمومی استخدامی مهندسی شیمی را نیز قبول شوید.

کامپیوتر و مهارت‌های هفتگانه ICDL

معمولا در این بخش سوالاتی در زمینه اینترنت، شبکه، ویندوز، اکسل، پاورپوینت، اکسس، کلیدهای ترکیبی و دسترسی سریع و پست الکترونیکی مطرح می‌شوند که شما می‌توانید با مطالعه منابع آزمونی آن‌ها این مرحله را نیز به راحتی پشت سر بگذارید.

در حال حاضر جزوه استخدامی مهندسی شیمی برای دروس عمومی و تخصصی در سایت فروشگاه ایران جزوه وجود دارد که شما می‌توانید آن‌ها را با قیمت بسیار ارزانی تهیه نمایید.

مدت زمان آزمون استخدامی مهندسی شیمی

شما برای این که در آزمون استخدامی مهندسی شیمی موفق شوید باید زمان آزمون را نیز مدیریت کنید و بدانید که برای هر سوال چقدر زمان وجود دارد. به صورت کلی مدت زمان در نظر گرفته برای آزمون‌های مختلف بسته به نوع امتحان و تعداد سوالات متفاوت است؛ بنابراین با توجه به پیچیدگی و دشواری سوالات برای کل آزمون زمان مشخصی در نظر می‌گیرند. در این خصوص لازم است شما برای سوالات ساده زمان کمتری جهت پاسخگویی و برای سوالات چالش‌برانگیز زمان بیشتری را در نظر بگیرید. برای این کار باید جزوه استخدامی مهندسی شیمی و نمونه سوالات سال‌های گذشته را دانلود کرده و از آن‌ها استفاده نمایند.

برای دانلود کتاب فارسی عمومی پیام نور روی لینک کلیک کنید.

مدت زمان آزمون استخدامی مهندسی شیمی

آمادگی برای آزمون استخدامی مهندسی شیمی

یکی از دغدغه‌های اصلی کسانی که قصد دارند در آزمون استخدامی مهندسی شیمی شرکت کنند این است چگونه برای آزمون آماده شوند. آن‌ها برای آمادگی آزمون استخدامی مهندسی شیمی باید جزوه استخدامی مهندسی شیمی را دانلود و آن را مطالعه کنند. بعد از آن با بررسی کامل مفاهیم و اصول اساسی مهندسی شیمی برنامه‌ریزی برای سوالات تستی را آغاز کنند. شما برای این کار می‌توانید جزوات مختلفی را دانلود کرده و آن‌ها را مطالعه کنید. در حال حاضر جزوه و نمونه سوالات امتحانی زیادی در سایت فروشگاه ایران جزوه وجود دارند که شما می‌توانید آن‌ها را دانلود و مطالعه کنید. هم‌چنین بهترین کتاب‌های درسی برای این دسته از داوطلبان در سایت فروشگاهی موجود است که شما با تهیه آن‌ها می‌توانید مهارت‌های حل مسئله و استراتژی‌های تست‌زنی خود را بهبود دهید.

فرمت آزمون استخدامی مهندسی شیمی

فرمت آزمون استخدامی مهندسی شیمی در بین آزمون‌های مختلف متفاوت است و در آن سوالات چند گزینه‌ای وجود دارد که داوطلبان باید به آن‌ها جواب دهند. به همین دلیل لازم است آن‌ها قبل از آن که برای آزمون آماده شوند فرمت آزمون استخدامی مهندسی شیمی ارائه‌دهنده را در نظر گرفته و بر اساس آن برای خود جزوه استخدامی مهندسی شیمی تهیه کنند.

امکان استفاده از ماشین‌حساب در آزمون استخدامی مهندسی شیمی وجود دارد؟

یکی از سوالاتی که برای کاربران و داوطلبان آزمون استخدامی مهندسی شیمی ایجاد می‌شود، امکان استفاده از ماشین‌حساب است. در حال حاضر اکثر آزمون‌های استخدامی مهندسی شیمی امکان استفاده از ماشین‌حساب را برای کاربران خود ارائه می‌دهند. نوع این ماشین‌حساب‌ها می‌تواند در آزمون‌های مختلف متفاوت باشد؛ بنابراین شما قبل از برگزاری آزمون در مورد آن اطلاعاتی را کسب نمایید.

بنابراین می‌توان دریافت که هر کدام از آزمون‌های استخدامی مهندسی شیمی می‌توانند متفاوت و چالش‌برانگیز باشند که شما باید آمادگی کافی برای آن‌ها داشته باشید. لذا لازم است شما قبل از آزمون، تمرینات لازم را انجام داده باشید که دریافت جزوه استخدامی مهندسی شیمی می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند تا بهتر بتوانید در آزمون موفق شوید.

جهت دانلود کتاب دانش خانواده و جمعیت روی لینک کلیک کنید.

امکان استفاده از ماشین‌حساب در آزمون استخدامی مهندسی شیمی

 

سوالات متداول

چگونه در آزمون استخدامی مهندسی شیمی قبول شویم؟

شما برای موفقیت در آزمون باید مطابق با استانداردهای مجری برگزارکننده آزمون جزوه استخدامی مهندسی شیمی را دریافت کرده و آن‌ها را مطالعه نمایید.

 

 دروس تخصصی آزمون استخدامی مهندسی شیمی چیست؟

دروس تخصصی آزمون استخدامی مهندسی شیمی انتقال حرارت، کنترل فرآیند، طراحی راکتورهای شیمیایی، ترمودینامیک، مکانیک سیالات، انتقال جرم و عملیات واحد و کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمی است.

 

هزینه خرید جزوه استخدامی مهندسی شیمی چقدر است؟

مبلغ این جزوات با توجه به محتویات آن‌ها متفاوت است؛ اما شما می‌توانید آن‌ها را با ارزان‌ترین قیمت از فروشگاه ایران جزوه تهیه نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

ادامه مطلب