بازدید: 329 بازدید
جزوه استخدامی بانک مرکزی

کسانی که قصد دارند در آزمون استخدامی بانک مرکزی شرکت کنند برای موفقیت در این آزمون بهتر است جزوه استخدامی بانک مرکزی را دریافت نمایند. در این جزوه اطلاعات کاملی برای داوطلبان شرکت در آزمون عنوان شده است. شما قبل از دانلود جزوه استخدامی بانک مرکزی باید بدانید که در این آزمون چه افرادی می‌توانند شرکت کنند تا برای موفقیت در این آزمون جزوه دانلود نمایند.

 

رشته‌های مورد نیاز آزمون استخدامی بانک مرکزی

شما برای این که بتوانید در آزمون استخدامی بانک مرکزی شرکت کنید در ابتدا بدانید که آیا جزو رشته‌های مورد نیاز بانک مرکزی برای استخدام هستید یا خیر. لیست رشته‌های مورد نیاز بانک مرکزی برای استخدام داوطلبان مختلف هر ساله متفاوت است. برای همین شما برای شرکت در آزمون استخدامی بانک مرکزی دفترچه راهنمای آن را دانلود و مطالعه کنید. در این دفترچه اطلاعات کاملی در مورد لیست رشته‌های مورد نیاز و مقطع تحصیلی بانک مرکزی عنوان شده است.

با این حال در اکثر سال‌ها این بانک از میان دارندگان مدرک دانشگاهی حقوق جزا و جرم‌شناسی، حقوق خصوصی، حقوق تجارت بین‌الملل، حقوق اقتصادی، مدیریت بازرگانی گرایش تجارت الکترونیک، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت مالی، مهندسی صنایع، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مالی، حسابداری، مدیریت بازرگانی، علوم ارتباطات اجتماعی، مهندسی مکانیک، مهندسی برق و حسابرسی نیرو استخدام می‌کند. لذا شما اگر جزو یکی از افراد باشید می‌توانید به احتمال زیاد در آزمون استخدامی بانک مرکزی شرکت کنید.

برای دانلود کتاب اندیشه اسلامی 2 روی لینک کلیک کنید.

 

رشته‌های مورد نیاز آزمون استخدامی بانک مرکزی

 

منابع آزمون استخدامی بانک مرکزی

بانک مرکزی مانند تمام بانک‌های کشور برای برقراری آزمون استخدامی خود منابع مختلفی را در نظر می‌گیرد. این منابع به منابع عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شوند. منابع عمومی برای کلیه داوطلبان شرکت در آزمون یکسان است؛ اما منابع آزمون اختصاصی برای عنوان‌های شغلی مختلف متفاوت است. شما برای این که بتوانید جزوه استخدامی بانک مرکزی را دانلود کنید. در ابتدا لازم است به منابع سوالات استخدامی عمومی و اختصاصی خود پی ببرید و بعد از آن با خیال راحت آن‌ها را دانلود نمایید. در حال حاضر منابع آزمون استخدامی بانک مرکزی برای کلیه داوطلبان به شکل زیر است.

  • معارف اسلامی
  • فناوری اطلاعات
  • زبان و ادبیات فارسی
  • ریاضی و آمار مقدماتی
  • زبان انگلیسی عمومی
  • هوش و استعداد شغلی
  • اطلاعات عمومی

 

جهت دانلود کتاب انقلاب اسلامی ایران مصطفی ملکوتیان روی لینک کلیک کنید.

 

منابع تخصصی آزمون استخدامی بانک مرکزی

مکانیک: زبان تخصصی انگلیسی، استاتیک، مقاومت مصالح و طراحی اجزای مکانیکی، ترمودینامیک، مکانیک سیالات و انتقال حرارت، دینامیک، ارتعاشات و کنترل

 

حسابداری: زبان تخصصی انگلیسی، حسابداری مالی، حسابداری بهای تمام شده، حسابرسی، بودجه، حسابداری و حسابرسی دولتی، قانون پولی و بانکی کشور و قانون مبارزه با پولشویی

 

حقوق: زبان تخصصی انگلیسی، حقوق خصوصی (حقوق مدنی، آیین دادرسی مدنی، حقوق تجارت)، حقوق جزا (حقوق جزای عمومی، حقوق جزای اختصاصی، آیین دادرسی کیفری)

 

مدیریت بازرگانی: زبان تخصصی انگلیسی، مبانی سازمان و مدیریت، آمار و کاربرد آن در مدیریت، مدیریت بازاریابی، سیستم‌های خرید، توزیع و انبارداری

 

مهندسی کامپیوتر: زبان تخصصی انگلیسی، برنامه‌نویسی پیشرفته، شبکه‌های کامپیوتری، امنیت شبکه، سیستم‌های عامل، پایگاه داده‌ها

 

عمران: زبان تخصصی انگلیسی، مکانیک جامدات (مقاومت مصالح، تحلیل سازه‌ها)، مکانیک خاک و پی، مکانیک سیالات و هیدرولیک، طراحی سازه‌های فولادی و بتنی، اجرای ساختمان‌های فلزی و بتنی، اصول مهندسی زلزله

 

مدیریت دولتی: زبان تخصصی انگلیسی، اصول مدیریت، مدیریت رفتار سازمانی، مالیه عمومی و بودجه‌ریزی، آمار و کاربرد آن در مدیریت

 

اقتصاد: زبان تخصصی انگلیسی، اقتصاد خرد، اقتصاد کلان، اقتصادسنجی، پول و بانکداری، اقتصاد ایران

 

برق: زبان تخصصی انگلیسی، آمار و ریاضیات مهندسی، مدارهای الکتریکی ۱ و ۲، الکترونیک ۱ و ۲، ماشین‌های الکتریکی ۱ و ۲

 

معماری: زبان تخصصی انگلیسی، طراحی معماری و مرمت، دروس فنی و اجرا، مدیریت پروژه، متره و برآورد، حقوق معماری و مقررات ملی ساختمان

 

برای دانلود کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام روی لینک کلیک کنید.

 

دانلود جزوه استخدامی بانک مرکزی رشته‌های مختلف

کسانی که قصد دانلود جزوه استخدامی بانک مرکزی را دارند می‌توانند با مراجعه به بخش فروشگاه سایت ایران جزوه در آن تمام جزوه‌های استخدامی بانک مرکزی را مشاهده کنند. هر کدام از این جزوه‌ها مشخصاتی دارند و در آن تمام محتویات جزوه‌ها مشخص شده است. شما قبل از دانلود، با مطالعه آن‌ها می‌توانید با آگاهی کامل اقدام به دانلود نمایید.

 

دانلود جزوه استخدامی بانک مرکزی رشته‌های مختلف

دانلود جزوه دینامیک ماشین 

داوطلبانی که دارای مدرک دانشگاهی مکانیک هستند برای موفقیت در آزمون استخدامی بانک مرکزی باید جزوه دینامیک ماشین را مطالعه کنند. این جزوه خلاصه‌ای از کتاب مکانیک ماشین است که در آن تمام نکات مهم و اصلی کتاب در بر گرفته شده است و تمام سرفصل‌های این کتاب را تحت پوشش قرار می‌دهد. شما با مطالعه این جزوه می‌توانید به تمام مطالب کتاب اصلی مسلط شوید و را برای آزمون استخدامی آماده شوید.

در این جزوه مطالبی در مورد تعاریف و مفاهیم اصلی و پایه، آشنایی با انواع مکانیزم‌های موجود، مراکز آنی، بررسی سرعت در مکانیزم‌ها و غیره عنوان شده است. لذا می‌تواند گزینه خوبی برای داوطلبان آزمون استخدامی بانک مرکزی باشد.

 

دانلود جزوه مبانی سازمان و مدیریت

کسانی که مدرک مدیریت بازرگانی دارند باید طبق اطلاعات مندرج در دفترچه راهنمای استخدامی بانک مرکزی جزوه مبانی سازمان و مدیریت را دانلود و مطالعه کنند. در این جزوه اطلاعات مهم آزمونی و سوالات تستی مطرح شده است که می‌توانید محتوای آن را در قالب pdf دریافت کنید. در جزوه مبانی سازمان و مدیریت تمام سرفصل‌های کتاب سازمان و مدیریت مطرح شده است که خیلی راحت می‌توانید به مطالب آن مسلط شوید.

 

دانلود جزوه مبانی مهندسی برق

اگر به دنبال دانلود مبانی مهندسی برق هستید می‌توانید آن را با قیمت بسیار ارزان از سایت ایران جزوه دانلود نمایید. این جزوه یک پی‌دی‌اف ۴۸ صفحه‌ای است که در آن شما کلیه مطالب مهم این کتاب را مطالعه خواهید کرد. در جزوه مبانی مهندسی برق در مورد سرفصل‌های مهم این کتاب مطالبی ذکر شده است که با توجه به آن‌ها می‌توانید برای آزمون استخدامی بانک مرکزی آماده شوید.

در این جزوه اطلاعاتی در مورد کمیت‌های الکتریکی، عناصر و مقاومت الکتریکی، منابع الکتریکی، قوانین اساسی حاکم در مدارهای الکتریکی، عناصر سری و موازی، عناصر ذخیره کننده انرژی، خازن‌ها و سلف‌ها، سلف و خازن در مدار و غیره ذکر شده است. لذا مطالعه آن می‌تواند برای پاسخگویی به سوالات آزمون استخدامی بانک مرکزی کافی باشد.

 

جهت دانلود کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی روی لینک کلیک کنید.

 

سوالات متداول

حداکثر شرایط سنی شرکت در آزمون استخدامی بانک مرکزی چقدر است؟

حداقل و حداکثر شرایط سنی ثبت‌نام و شرکت در آزمون استخدامی بانک مرکزی برای دارندگان مدرک دیپلم بین 18 تا 25 برای متقاضیان دارای مدرک فوق‌دیپلم 30، لیسانس 35، فوق‌لیسانس 40 و دکتری 45 سال است.

 

میزان سلامتی جسمی و روحی داوطلبان استخدام در آزمون بانک مرکزی چقدر است؟

شما برای استخدام در آزمون بانک مرکزی باید از سلامت روحی کامل برخوردار باشید؛ اما سلامت جسمی باید به گونه‌ای باشد که بتوانید وظایف خود را در این بانک به نحو احسن انجام دهید.

 

سهمیه ایثارگران در آزمون استخدامی بانک مرکزی چقدر است؟

سهمیه ایثارگران در هر آزمون استخدامی با آزمون دیگر متفاوت است. به طوری که شما برای کسب اطلاعات بیشتر دفترچه راهنمای همان سال را مطالعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

ادامه مطلب