بازدید: 94 بازدید
جزوه استخدامی برق

رشته برق یکی از رشته‌های پرطرفداری است که در آزمون‌های استخدامی مختلفی از آن نیروی متخصص و کاربلد استخدام می‌کنند. این رشته، جزوه استخدامی زیادی دارد که شما برای دانلود آن‌ها لازم است نکاتی را رعایت کنید. همچنین بدانید که در جزوه استخدامی برق چه اطلاعاتی وجود دارد تا بهترین جزوه استخدامی برق را تهیه نمایید.

 

آزمون‌های استخدامی برق کشور

رشته برق یکی از رشته‌های مهندسی پرطرفداری در کشور است که در سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی زیادی از آن نیروی جدید استخدام می‌کنند. به همین دلیل فارغ‌التحصیلان این رشته بعد از اتمام دوره تحصیلات خود می‌توانند در آزمون‌های استخدامی شرکت کنند. در حال حاضر از مهندس برق در شرکت‌ها و سازمان‌هایی که در زمینه الکترونیکی مشغول به کار هستند مانند ساختمان‌ها، دستگاه‌های حمل‌و‌نقل، شبکه‌های توزیع برق و غیره استفاده می‌کنند.

 

جهت دانلود جزوه اندیشه اسلامی1 روی لینک کلیک کنید.

 

استخدام مهندس برق در نیروگاه‌ها

شما با مدرک مهندسی برق می‌توانید در نیروگاه‌ها استخدام شوید. معمولا نیروگاه‌ها با توجه به نوع سوخت خود به نیروگاه‌های تولید برق، نیروگاه‌های گرمایی و نیروگاه‌های هسته‌ای تقسیم می‌شوند که مهندسین برق می‌توانند در آن‌ها استخدام شوند. لذا باید در آزمون‌های استخدامی برق نیروگاه‌ها شرکت کنند.

 

استخدام مهندس برق در نیروگاه‌ها

 

استخدام مهندس برق در کارخانه‌ها

یکی دیگر از بخش‌هایی که شما به عنوان یک مهندس برق می‌توانید در آن مشغول به کار شوید، کارخانه‌ها است. این کارخانه‌ها نقش بسیار مهمی در استخدام مهندس برق دارند و باید از آن‌ها جهت طراحی و توسعه دستگاه‌های الکترونیک استفاده کنند. البته آن‌ها می‌توانند به عنوان مهندس برق الکترونیک نیز در ساخت و طراحی انواع وسایل الکترونیکی در این کارخانه‌ها مشغول به کار شوند.

استخدام برق در صنعت خودروسازی

در برخی از کارخانه‌ها مانند کارخانه خودروسازی به مهندس برق نیاز است. به طوری که شما می‌توانید در استخدامی‌های خودروسازی تعداد زیادی از مهندسین برق را مشاهده کنید که در آن مشغول به کار هستند. این صنعت با روند تکاملی خود هر ساله تعداد زیادی از افراد متخصص را استخدام می‌کند.

در واقع می‌توان بیان کرد که صنعت خودروسازی یکی از بزرگ‌ترین بازار کار برق کشور است که شما با دانلود جزوه استخدامی برق می‌توانید در آزمون‌های استخدامی این شرکت‌ها قبول شوید.

استخدام در سازمان‌های حوزه مخابراتی

مهندسین برق گرایش مخابرات می‌توانند در حوزه‌هایی مانند حوزه مخابراتی مشغول به کار شوند. آن‌ها در این حوزه با استفاده از دانش و مهارت خود اقدام به طراحی، توسعه، آزمون، نصب و حفظ تجهیزات و دستگاه‌های مهندسی می‌کنند که می‌تواند این شغل را به عنوان یکی از پردرآمدترین شغل‌های حوزه برق در کشور به شمار بیاورد.

 

برای دانلود جزوه اندیشه اسلامی 2 روی لینک کلیک کنید.

 

استخدام مهندس برق در صنایع نظامی و دفاعی

در صنایع نظامی و دفاعی نیز از فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی برق استخدام می‌کنند. شما در آن باید روی تجهیزات نظامی و دفاعی کشور، الکترونیک و مدارهای جریان برق را طراحی و توسعه دهید که برای استخدام در این گروه‌ها می‌توانید آگهی‌های استخدامی صنایع نظامی و دفاعی کشور را جستجو کنید.

استخدام برق در بخش‌های دولتی و خصوصی

بازار کار رشته برق در ایران بسیار گسترده است و شما می‌توانید علاوه بر بخش‌های دولتی در بخش‌های خصوصی نیز استخدام شوید. برق یکی از نیازهای هر کسب و کار و شرکتی است که می‌توانید در آزمون‌های آن شرکت کنید. در نظر داشته باشید برخی از این شرکت‌ها آزمون استخدامی برگزار می‌کنند و شما باید در آن قبول شوید؛ اما در برخی از آن‌ها بدون آزمون نیروی جدید استخدام می‌کنند. در این نوع استخدامی‌ها معمولا مصاحبه عملی و رزومه کاری لازم است که شما باید آمادگی لازم را داشته باشید.

 

استخدام برق در بخش‌های دولتی و خصوصی

جزوه استخدامی برق و مبانی الکترونیک

شما برای این که بتوانید در آزمون‌های استخدامی برق قبول شوید باید جزوه استخدامی برق را دانلود نمایید تا با آمادگی کامل به آزمون مراجعه کنید. در حال حاضر جزوه استخدامی برق زیادی وجود دارند که شما می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید. گروه ایران جزوه با در نظر گرفتن دغدغه این دسته از داوطلبان و با بررسی‌های لازم در سوالات آزمون‌های مختلف بهترین جزوه استخدامی برق را در نظر گرفته است.

جزوه مبانی برق و الکترونیک یکی از این جزوه‌ها است که شما می‌توانید آن را تهیه نمایید. این جزوه خلاصه کتاب درسی مبانی مهندسی برق است؛ بنابراین شما با دانلود آن می‌توانید به تمام نکات مهم این درس دسترسی داشته باشید. به جرئت می‌توان بیان کرد که مطالعه این جزوه نسبت به کتاب اصلی راحت‌تر بوده و شما می‌توانید به مطالب مهم و اصلی آن دسترسی داشته باشید.

با توجه به این که زمان، برای داوطلبان شرکت در آزمون استخدامی برق بسیار مهم است. لذا با دانلود جزوه استخدامی برق می‌توانند در زمان خود صرفه‌جویی کنند. البته کسانی که هنوز دانشجو هستند و این کتاب را مطالعه می‌کنند می‌توانند با تهیه جزوه مبانی برق و الکترونیک از آن برای شب‌های امتحان خود استفاده نمایند؛ زیرا در آن نکات اصلی درس ذکر شده است و شما می‌توانید مطالب آن را به راحتی درک کنید.

 

جهت دانلود جزوه آیین زندگی اخلاق کاربردی روی لینک کلیک کنید.

 

مطالب جزوه استخدامی برق

شما با مطالعه جزوه استخدامی برق می‌توانید به مطالب اصلی و ابتدایی برق دسترسی داشته باشید. در این جزوه تمام اطلاعات لازم و برای موفقیت در آزمون‌های استخدامی گردآوری شده است. متخصصان ایران جزوه با بررسی سوالات آزمون‌های استخدامی و مطالبی که در این آزمون‌ها عنوان شده است، جزوه استخدامی برق را تهیه کرده‌اند. در حال حاضر در این جزوه اطلاعات کاملی در مورد مطالب زیر قرار دارد.

 • کمیت‌های الکتریکی
 • عناصر و مقاومت الکتریکی
 • منابع الکتریکی
 • قوانین اساسی حاکم در مدارهای الکتریکی
 • عناصر سری و موازی
 • عناصر ذخیره کننده انرژی
 •  خازن‌ها و سلف‌ها
 • سلف و خازن در مدار
 • تحلیل کردن مدارهای تک فاز و سه فاز
 • فازورها
 • امپدانس
 • توان در مدارهای
 • مدارهای سه فاز
 • ماشین‌ الکتریکی
 • میدان مغناطیسی و کمیت‌ها
 • دو قانون مهم میدان مغناطیسی
 • ترانسفورماتور
 • ساختمان ماشین‌های الکتریکی
 • ساختمان ماشین DC و مدار معادل ماشین DC
 • روابط ماشین DC
 • منحنی مغناطیس شوندگی در ماشین

این جزوه استخدامی در 48 صفحه تهیه شده است و شما می‌توانید با دانلود آن برای آزمون‌های استخدامی و غیره استفاده کنید. البته به غیر از این جزوه به دنبال جزوه خاصی جهت استخدامی برق هستید می‌توانید درخواست خود را با بخش پشتیبانی آنلاین ایران جزوه در میان بگذارید.

 

سوالات متداول جزوه استخدامی برق

کدام شرکت‌ها و سازمان‌ها از مهندسان برق استخدام می‌کنند؟

در حال حاضر مهندسان برق در تمام شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی لازم و ضروری هستند. به طوری که شما می‌توانید در صنعت خودروسازی، مخابرات، تولید کننده قطعات الکترونیک و غیره آن‌ها را استخدام نمایید.

 

دانلود جزوه استخدامی برق را چگونه انجام دهیم؟

شما برای دانلود جزوه استخدامی برق می‌توانید روی بخش خرید جزوه کلیک نمایید تا به راحتی آن را خریداری کنید.

 

آیا در جزوه استخدامی برق و مبانی الکترونیک نمونه سوال و آزمون وجود دارد؟

این جزوه تنها در مورد مطالب درسی کتاب مبانی برق و الکترونیک صحبت کرده است که شما جهت تهیه نمونه سوال و آزمون‌های استخدامی برق می‌توانید با بخش پشتیبان آنلاین سامانه در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

ادامه مطلب